Стробоскопи

7 августа, 2013
0

У наш час існує багато світлових пристроїв, що дозволяють зробити ефектними та цікавими будь-яку молодіжну вечірку чи дискотеку. Усі, мабуть, бачили, як під час дискотеки рухи людей, що танцюють видно не повністю, а фрагментами. Це і є стробоскопічний ефект, який створюється за допомогою стробоскопу.

Стробоскопи колись давно був іграшкою, а зараз так називають пристрій, що дозволяє відтворювати світлові імпульси. Його широко використовують на вечірках, дискотеках, концертах, ресторанах та в рекламі. Стробоскопи можна використовувати як в приміщенні, так і на вулиці. Останнім часом стробоскопи користуються широким попитом.

Стробоскоп було винайдено у 30-роках 19 століття, тоді цей пристрій використовувався виключно для дитячих розваг. Дія стробоскопу базується на властивості стійкості зорового враження. З грецької «стробос» означає крутіння, «скопео» — дивитись.

Музичний стробоскоп – це один із варіантів світлодинамічної установки, призначеної для дискотеки. Стробоскопи за рахунок спеціальних ламп випромінюють світлові спалахи із певною частотою. Такі спалахи короткі, але надзвичайно яскраві. Кількість спалахів визначається за допомогою спеціального регулятора.

Також за допомогою стробоскопа спостерігають за швидкими періодичними рухами.

У стробоскопах використовуються газонаповнені (газ ксенон) імпульсні лампи. Цифри у назві лампи означають максимальну кількість Джоулів, що зможе провести крізь себе лампа.

Найпростіші моделі стробоскопів складаються з конденсатора й лампи, наповненої газом. Конденсатор, розряджаючись, провокує світловий спалах газу.

Відрізняються стробоскопи, перш за все, своєю потужністю. Потужність стробоскопа може бути різною, саме потужність пристрою впливає на кількість та швидкість світлових спалахів.

Яскравість світлового спалаху залежить від кольору ковпака, наявності віддзверкалювача та розташування лампи. Якщо лампу розміщено під ковпаком у вертикально, то світло буде розповсюджуватись у всіх напрямках і навпаки.

Вибираючи стробоскопи, потрібно обов’язково враховувати площу приміщення, де буде використовуватись пристрій. Основний критерій вибору – це потужність лампи та управління. Чим менша площа вашого приміщення, тим меншою повинна бути потужність лампи. Інакше ваші гості почнуть сліпнути й скаржитись на головний біль. Обов’язково слід відрегулювати частоту та яскравість спалахів пристрою. Щоб зменшити негативні ефекти від стробоскопу, його слід закріпити якомога вище. Обираючи професіональний стробоскоп, зупиніться на моделі з цифровим управлінням протоколу.

Рубрика: Информация

Интересное